ניתוח אף

ניתוח אףניתוח אף הינו אחד מהניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר. מטרת הניתוח היא לשפר את המראה החיצוני של איבר מרכזי בפנים, ולטפל בבעיות נשימה נלוות במידת הצורך. הניתוח נמשך כשעה ומתבצע בהרדמה מקומית או כללית.  

במהלך ניתוח אף מתבצעות מספר פעולות במטרה להשיג את השינוי הרצוי באף: טיפול בגבנון הגרמי-סחוסי, הצרת רוחב האף, קיצור אורכו, הקטנת העצם, וכד'.

אחת מהשאלות השכיחות של המועמדים לניתוח אף היא לגבי מידת ההתאמה בין ההדמיה הממוחשבת לבין תוצאת הניתוח. מאחר וההדמיה המקדימה על ידי דר קסיס עצמו, ההתאמה בין הדמיה לתוצאה היא גבוהה מאוד. טענה זו מבוססת על ניסיונו העשיר של ד"ר קסיס.

לאחר סיום הניתוח הפציינט נישאר עם סד פלסטי (המוכר כ"גבס") למשך שבוע ימים. במהלך אותו שבוע יחווה הפציינט גם נפיחות סביב העניים והאף עצמו. בתום השבוע הראשון מורידים את הגבס וניתן לחזור לפעילות שגרתית, להוציא הרכבת משקפיים, ספורט וחשיפה לשמש, אשר אסורים לתקופה של חודש מיום הניתוח.

תוצאות של ניתוח אף ניתן לראות כבר לאחר הורדת הגבס, אך יש לציין שבשלב זה כמות הנפיחות עדיין לא מאפשרת לראות תוצאה סופית ומראה טבעי. הנפיחות הולכת ויורדת באופן משמעותי במהלך חודש-חודשיים הראשונים, אך היעלמות מוחלטת של הנפיחות הינו תהליך שלוקח אפילו עד שנה. לכן, מקובלת הטענה כי תוצאה סופית של ניתוח אף רואים ממש רק אחרי שנה